H a h b u . C o m

İade Nasıl Yapılır

Kolay İade

Hahbu'da iade sürecini başlattıktan sonra sadece sipariş kodunu kargo firmasına söyleyerek kolayca ürününüzü iade edebileceğinizi biliyor muydunuz?

İadeyi Başlat İadeyi Başlat

3 adımda kolay iade ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Satın aldığınız bir ürünü, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden iade edebilirsiniz.

1 - İadeyi başlatın

Hesabım - Satın Aldıklarım Hesabım - Satın Aldıklarım sayfasında, ürünün bulunduğu satırındaki "İadeyi Başlat" butonuna tıklayın ve sonrasında iade nedenini seçip yönlendirmeleri takip ederek iade talebi oluşturun.

2 - Satış kodunu not edin

Hesabım sayfanızdan ürüne ait satış kodunu öğrenin ve kargo görevlisine söylemek için not edin. SC ile başlayan kod satış kodudur.

Hahbu Satış Kodu nerede?

3 - Ürünü kargoya verin

Ürünü hasar görmeyecek şekilde faturası ile beraber paketleyin. Kargoya verirken kargo görevlisine Hahbu satış kodunu gösterin. Gönderiyi satış kodu ile yapmak istediğinizi söyleyin.

Anlaşmalı kargo firmaları için tıklayın İadeyi Başlatmak için Tıklayın İadeyi Başlatmak için Tıklayın

Ürün bedeli iadesi

Satıcı ürünü teslim aldığına dair onay verdikten sonra ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iade tutarının kartınıza yansıması 3-7 iş günü sürebilir.

Anlaşmalı kargo firmaları hangileridir?

Yasal olarak iade işlemlerinde kargo ücreti satıcıya aittir. Ancak ürünü iade etmek istediğinizde, satıcının ürün sayfasında belirttiği anlaşmalı kargo firması yakınınızda bulunuyorsa ürünü yasal yükümlülük çerçevesi içerisinde satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması ile iade etmenizi önemle rica ederiz.

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak sebep göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden ürünü iade edebilirsiniz.

Ekspres Para İadesi

Ekspress Para İadesi, Hahbu'un belirli kullanıcı kitlesine sağladığı, belirli kategori ve tutarlardaki ürünlerde geçerli olan hızlı ve kolay sipariş iptal uygulamasıdır. Ekspres Para İadesi sayesinde, siparişinizi teslim almadan veya teslim aldıktan sonra anında iptal edebilir, satıcının onayını beklemeden iade tutarınızın tamamını geri alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Destek için Bize Ulaşın

Bize Yazın

Mesajınız 24 saat içinde
yanıtlanacaktır.

Bizi Arayın

Bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Ürünler

  • İstek üzerine özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

  • Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

  • Alıcı tarafından ilk kez açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, BluRay DVD, CD ve Kaset vb).

  • Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

  • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

  • Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.

İade Süreciyle İlgili Merak Ettiğiniz Sorular

Hesaplarım-Aldıklarım Hesabım sayfasındaki İade / Sorun Bildir butonuna tıklayarak iade talebi oluşturduktan sonra 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade etmelisiniz.

Bu süre içinde ürün iade edilmezse ve Hahbu'a bilgi verilmez ise ürün bedeli satıcıya aktarılır.

Ürün bedeli satıcıya aktarılsa dahi Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz.

İade kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, satıcının iade onayı vermesi için 3 iş günü (Ek 24 saat) süresi vardır. Satıcının üç iş günü içinde iade onayını vermediği durumda Hahbu otomatik olarak satıcıya hatırlatma mesajı gönderek son 24 saatlik süreci başlatır. Eğer bu süre içinde de satıcı iade onayı vermezse iadeniz otomatik olarak yapılır.

İade işlemlerinin kredi kartlarına ortalama yansıma süresi 1-2 iş günüdür. Banka kartlarına yapılan iadelerde ise iade tutarının hesaba ulaşması ortalama 7 iş günü sürmektedir.

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızdaki "İade / Sorun Bildir" butonu ile iade talebi oluşturarak 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade edebilirsiniz.

Ödeme onayı verilen bir ürünün iadesi sırasında Hahbu, satıcıdan ürün bedelini Hahbu havuz hesabına yatırmasını ister. Ürün bedeli havuz hesabına ulaştıktan sonra iade tutar kartınıza aktarılır.

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızda, iade ettiğiniz ürünün bulunduğu satırdaki "İade Detayı" butonu üzerinden ya da Hahbu Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek iade sürecini takip edebilirsiniz.

Hesaplarım-Mesajlarım sayfanızda satıcıya mesaj gönderebilir, ya da Hesabım-Aldıklarım sayfanızdaki "İade Detayı" butonu ile aynı sayfadan satıcının iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonu ile para transferini durdurduktan sonra yardım almak istediğinizde Hahbu Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Çerezler sitemizi geliştirmek ve bizim tarafımızdan veya yetkili hizmet sağlayıcılarımız tarafından size ilgi alanınıza göre reklamların sunulması amacıyla kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz.

Gizlilik Koşulları Tamam, Kapat !
×
Duyuru

Hoş Geldiniz !!

En uygun fiyata ürünler alabilirsiniz ya da kendi ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Hemen bir hesap oluşturarak ne yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.